Gazdova špajza. Prostredná 13, 900 21 Svätý Jur 0910 787 124

O nás

Gazdova špajza

Gazdova špajza to je predajňa voňajúca dobrotami dopestovanými a vyrobenými malými rodinnými farmármi, syrármi, mäsiarmi, pekármi, včelármi, vinohradníkmi a vinármi.  Kladieme veľký dôraz na kvalitu a individuálny prístup a vďaka tomu môžeme naším zákazníkom ponúknuť tie najkvalitnejšie produkty a ten najlepší rodinný prístup. Sme špecialistami na syry a vína a ich ponuke venujeme veľký priestor.

Naša filozofia

Spolupracujeme s malými farmármi a výrobcami z rôznych kútov Slovenska, ktorí vo veľa prípadoch prepožičali svojmu produktu svoje vlastné meno. Vyhýbame sa priemyselnej veľkoprodukcii, táto nemá v našej ponuke miesto. Významné zastúpenie v našom sortimente majú produkty od slovenských výrobcov. Čím sa však odlišujeme od iných farmárskych predajní je aj ponuka dobrôt od farmárov z iných krajín. Našou pridanou hodnotou je veľmi široká ponuka zrejúcich syrov. U nás si môžete vybrať nielen zo syrov kravských, ovčích, kozích, ale i mladých, starých či veľmi starých.

Zrejúce syry

Ponuka originálnych syrov, priamo z miesta pôvodu je od farmárov pre ktorých sa výroba syrov stala tradíciou. To, čo robí tieto syry tak atraktívne a chuťovo nezameniteľné je kvalita mlieka, proces spracovania, zrenie a dlhoročné skúsenosti. U nás nájdete pravé holandské farmárske Goudy či zrejúce holandské Kozie syry. Trvalou súčasťou sortimenu syrov sú aj rôzne voňavé či plesňové syry z Francúzska, ale aj zo Švajčiarska, Dánska či Talianska, ktoré v mnohých prípadoch dozrievajú v špecifických podmienkach lokálnych jaskýň. Všetky tieto syry si dovážame priamo od producentov a preto ich vieme ponúknuť za prístupné ceny.

Tradičné slovenské syry

Predajnička „Z Ovčej farmy“

Tradičné slovenské syry exkluzívne pre nás vyrába rodinná Ovčia farma p. Luptáka z obce Pokryváč na Orave . Ovčia farma má svoje vlastné ovečky, z ktorých mlieka priamo na farme dorábajú 100% ovčiu bryndzu, ovčiu čerstvú a aj údenú hrudku, oštiepky, jogurty, žinčicu. Aby bryndza mala blahodarné účinky pre zdravie človeka mala by byť nepasterizovaná. Tá z produkcie Ovčej farmy samozrejme je. Chov oviec a aj celý proces spracovania mlieka je pod neustálou a dôkladnou veterinárnou kontrolou, trakže akékoľvek obavy z nepasterizovaných mliečnych výrobkov sú zbytočné. Okrem ovčieho mlieka farma p.Luptáka spracováva aj kravské mlieko, z ktorého pre nás dodáva tradičné Nite, Korbáče, Parenice, Zákvas, domáce Maslo.

Z našej ponuky Jednotka Cena
100% ovčia bryndza 100g 1,49 Eur
Gouda mladá 100g 0,99 Eur
Kozí syr mladý 100g 2,39 Eur

Svätojurské víno z Vinárstva BOGNÁR

http://vinobognar.sk/assets/img/ornament2.png        

V našej ponuke nájdete kompletný sortiment vín z produkcie nášho vlastného svätojurského Vinárstva BOGNÁR a to za presne tie isté ceny ako vo vinárstve. http://www.vinobognar.sk

Ďaľší naši dodávatelia

 • Farma a mäsovýroba VEPI Šaľa - bravčové a mangalicové dobroty (klobásy, slaniny, tlačenky, oškvarky, paštéty, masť....)
 • Farma Janek - gazdovské vajíčka z dvora Liptovská Teplá z podstielkového chovu
 • Štálik Liptovská Teplá - domáce ovčie a kozie jogurty zo Štálika
 • Biomila - slovenské bio potraviny
 • Pekáreň Lipót - denne čerstvé chleby, pečivá a koláče
 • Dobré jablká - prírodné ovocné šťavy, sušené jablká, mandle
 • Včelárstvo Adonis Dunajská Lužná - medy priamo od včelára
 • PD Východná - zrejúce kravské a ovčie syry
 • Oravamilk Leštiny - maslo, zákvas
 • Mäsovýroba Vaško Brestovany - domáce paštéty, bravčová masť a oškvarky
 • Organiqa Nové Zámky - organické potraviny a čaje
 • Premium Rosa - ovocné extrakty, šťavy, lekváre
 • Ertlovské perníky - Jozef Ertl
 • Bylinkárstvo Anthyllis - Podtatranské bylinky
 • Mäsovýrova BOGNÁR Eliášovce - mangalicové a bravčové výrobky
 • Natural food - kukuričné a slnečnicové výrobky
 • Himalájske soli

Dostali ste hlad a nevydržíte už domov?

U nás si môžete to na čo dostanete chuť hneď aj zjesť. V lete na príjemnej letnej terase, ktorá je súčasťou nášho obchodíku a v zime vo vnútri našej útulnej predajne z nezameniteľnou atmosférou. K tomu Vám pripravíme aj výbornú kávu, čaj, či minerálku. Prípadne Vám nalejeme aj pohár dobrého vína, či odkrojíme zo štrúdle.

  

 

Objednávky a rozvoz

“Čokoľvek z nášho sortimentu si môžete aj objednať a mi Vám to na dohodnutú hodinu pripravíme, alebo po dohode Vám to v rámci Svätého Jura aj dovezieme ”