Gazdova špajza. Prostredná 13, 900 21 Svätý Jur 0910 787 124

O nás

Gazdova špajza

Gazdova špajza to je predajňa voňajúca dobrotami dopestovanými a vyrobenými malými rodinnými farmármi, syrármi, mäsiarmi, pekármi, včelármi, vinohradníkmi a vinármi.  Kladieme veľký dôraz na kvalitu a individuálny prístup a vďaka tomu môžeme naším zákazníkom ponúknuť tie najkvalitnejšie produkty a ten najlepší rodinný prístup. Sme špecialistami na syry a vína a ich ponuke venujeme veľký priestor.

Naša filozofia

Spolupracujeme s malými farmármi a výrobcami z rôznych kútov Slovenska, ktorí vo veľa prípadoch prepožičali svojmu produktu svoje vlastné meno. Vyhýbame sa priemyselnej veľkoprodukcii, táto nemá v našej ponuke miesto. Významné zastúpenie v našom sortimente majú produkty od slovenských výrobcov. Čím sa však odlišujeme od iných farmárskych predajní je aj ponuka dobrôt od farmárov z iných krajín. Našou pridanou hodnotou je veľmi široká ponuka zrejúcich syrov. U nás si môžete vybrať nielen zo syrov kravských, ovčích, kozích, ale i mladých, starých či veľmi starých.

Zrejúce syry

Ponuka originálnych syrov, priamo z miesta pôvodu je od farmárov pre ktorých sa výroba syrov stala tradíciou. To, čo robí tieto syry tak atraktívne a chuťovo nezameniteľné je kvalita mlieka, proces spracovania, zrenie a dlhoročné skúsenosti. U nás nájdete pravé holandské farmárske Goudy či zrejúce holandské Kozie syry. Trvalou súčasťou sortimenu syrov sú aj rôzne voňavé či plesňové syry z Francúzska, ale aj zo Švajčiarska, Dánska či Talianska, ktoré v mnohých prípadoch dozrievajú v špecifických podmienkach lokálnych jaskýň. Všetky tieto syry si dovážame priamo od producentov a preto ich vieme ponúknuť za prístupné ceny.

Tradičné slovenské syry

 

Tradičné slovenské syry exkluzívne pre nás vyrába rodinná Ovčia farma p. Luptáka z obce Pokryváč na Orave . Ovčia farma má svoje vlastné ovečky, z ktorých mlieka priamo na farme dorábajú 100% ovčiu bryndzu, ovčiu čerstvú a aj údenú hrudku, oštiepky, jogurty, žinčicu. Aby bryndza mala blahodarné účinky pre zdravie človeka mala by byť nepasterizovaná. Tá z produkcie Ovčej farmy samozrejme je. Chov oviec a aj celý proces spracovania mlieka je pod neustálou a dôkladnou veterinárnou kontrolou, trakže akékoľvek obavy z nepasterizovaných mliečnych výrobkov sú zbytočné. Okrem ovčieho mlieka farma p.Luptáka spracováva aj kravské mlieko, z ktorého pre nás dodáva tradičné Nite, Korbáče, Parenice, Zákvas, domáce Maslo.

Svätojurské víno z Vinárstva BOGNÁR

http://vinobognar.sk/assets/img/ornament2.png        

V našej ponuke nájdete kompletný sortiment vín z produkcie nášho vlastného svätojurského Vinárstva BOGNÁR a to za presne tie isté ceny ako vo vinárstve. http://www.vinobognar.sk

Ďaľší naši dodávatelia

  • Farma a mäsovýroba VEPI Šaľa - bravčové a mangalicové dobroty (klobásy, slaniny, tlačenky, oškvarky, paštéty, masť....)
  • Štálik Liptovská Teplá - domáce ovčie a kozie jogurty zo Štálika
  • Biomila - slovenské bio potraviny
  • Oravamilk Leštiny - maslo, zákvas
  • Mäsovýroba Vaško Brestovany - domáce paštéty, bravčová masť a oškvarky
  • Bylinkárstvo Anthyllis - Podtatranské bylinky
  • Mäsovýrova BOGNÁR Eliášovce - mangalicové a bravčové výrobky
  • Natural food - kukuričné a slnečnicové výrobky
  • Himalájske soli

Dostali ste hlad a nevydržíte už domov?

U nás si môžete to na čo dostanete chuť hneď aj zjesť. V lete na príjemnej letnej terase, ktorá je súčasťou nášho obchodíku a v zime vo vnútri našej útulnej predajne z nezameniteľnou atmosférou. K tomu Vám pripravíme aj výbornú kávu, čaj, či minerálku. Prípadne Vám nalejeme aj pohár dobrého vína, či odkrojíme zo štrúdle.